Kupuj Wartość zamówienia: 0,00 zł
Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Detektor gazu gwarancją Twojego bezpieczeństwa
Detektor gazowy gwarancją Twojego bezpieczeństwa

Wszędzie tam, gdzie istnieje możliwość ulatniania się gazu, warto pomyśleć o zakupie specjalistycznego czujnika, który zareaguje sygnałem na ewentualną nieszczelność naszej instalacji gazowej. Większość nowych urządzeń gazowych posiada wiele zabezpieczeń po to by nie dopuścić do ulatniania się gazu. Zabezpieczenia te mogą jednak nie być skuteczne gdy wyciek gazu nie następuje z urządzenia, a instalacji.

Detektory gazowe to urządzenia służące do wykrywania i sygnalizowania przekroczenia niebezpiecznego stężenia gazów wybuchowych. Urządzenia te stosuje się przede wszystkim w kotłowniach, kuchniach i łazienkach. Jeśli system współpracuje jednocześnie z zaworem elektromagnetycznym, wówczas gdy gaz się ulatnia, zawór automatycznie odcina dopływ gazu do urządzenia.

Jak działa detektor?
Detektor mierzy stężenia gazu w powietrzu (ziemnego, płynnego, oparów benzyny). Gdy nasycenie trujących substancji jest niebezpieczne, system alarmujący o zagrożeniu włącza optyczną i akustyczną sygnalizację alarmową. Detektory współpracujące z zaworami gazowymi odcinają dopływ gazu automatycznie, a podłączony wentylator usprawnia wymianę powietrza.

W jakich pomieszczeniach zamontować detektor?,
Detektory gazu montuje się w kotłowniach opalanych gazem, pomieszczeniach gdzie zamontowane są gazowe podgrzewacze wody, kuchnie gazowe, pomieszczeniu gdzie znajdują się urządzenia gazowe, przewody, liczniki i zbiorniki.

Miejsce zamontowania detektora uzależnione jest od rodzaju szkodliwej substancji, który może zagrozić życiu.

Gazy lżejsze od powietrza (np. metan) unoszą się do góry, dlatego w pomieszczeniach narażonych na wypełnienie takim gazem czujnik powinien być umieszczony 30 cm pod sufitem powyżej górnej krawędzi drzwi lub okien z dala od otworów wentylacyjnych i okien.

Gazy cięższe od powietrza (jak gaz płynny) opadają na ziemię. W tym przypadku detektory powinny zostać umieszczone ok. 30 cm nad ziemią z dala od drzwi, zagłębień, progów i innych przeszkód.

Gazy o ciężarze podobnym do ciężaru powietrza (tlenek węgla) wymagają umieszczenia detektora na wysokości ok. 180 cm nad podłogą, ponieważ gaz ten miesza się z powietrzem wypełniając całą powierzchnię pomieszczenia.

Elementy systemu wykrywania gazu:
* centralka,
* detektory podłączone do centralki,
* zawór elektromagnetyczny na instalacji gazowej, który zamyka dopływ gazu,
* wentylator.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl