Kupuj Wartość zamówienia: 0,00 zł
Instalacje butlowe

Kompaktowe instalacje butlowe z automatycznym przełącznikiem gazu

instalacja butlowa kompaktowa GOK z butli

Korzystaj z gazu płynnego w butlach bezpiecznie i bez przerw.

Ogrzewanie domu gazem z butli 33 kg jest możliwe. Jednak, nawet podłączenie dużej ilości butli 33 kg. w sposób szeregowy nie rozwiązuje problemu ciągłości zasilania. Gaz z tych butli i tak kiedyś się skończy, a konieczność wymiany ich na butle pełne spowoduje przerwę w dostawie gazu.

Jak rozwiązać ten problem? Już dwie butle gazowe można podłączyć w taki sposób, aby tych przerw uniknąć. Poprzez zastosowanie prostego rozwiązania, jakim jest zestaw instalacyjny w postaci kompaktowej instalacji butlowej z automatycznym przełącznikiem gazu i reduktorem możemy uniknąć problemu chwilowego lub dłuższego braku gazu.

Podłączenie butli za pomocą profesjonalnej instalacji butlowej jest wygodne, a przede wszystkim bezpieczne.

Czym jest kompaktowa instalacja butlowa?

Instalacja butlowa to zestaw akcesoriów służących do prawidłowego, łatwego i bezpiecznego podłączenia butli gazowych do urządzeń grzewczych, przemysłowych, gastronomicznych i innych zasilanych gazem płynnym. W skład takiego zestawu wchodzą:

 • automatyczny przełącznik kierunku podawania gazu do urządzenia odbiorczego,
 • reduktor gazowy dobrany odpowiednio parametrami do wymagań odbiornika
 • zestaw węży do podłączenia butli,
 • kolektor rurowy lub zestaw akcesoriów do połączenia urządzeń w całość.

Do czego służą kompaktowe instalacje butlowe?

Instalacje butlowe GOK są zestawem dwóch podstawowych urządzeń gazowych: reduktora gazowego i automatycznego przełącznika kierunku poboru gazu. Uzupełnione o zestaw akcesoriów w postaci węży, trójników i rurek gazowych rozwiązują problem ciągłości dostaw gazu z butli do domowych i przemysłowych odbiorników gazu płynnego. Podłączone do urządzenia parzyście butle gazowe stanowią zarówno podstawowe źródło zasilania urządzenia gazowego, jak i rezerwę.

Urządzenie samoczynnie zmienia kierunek poboru gazu i informuje o tym użytkownika za pomocą wskaźnika.
Możesz dowolnie skonfigurować instalacje jako: 2-butlowe, 4-butlowe, 6-butlowe, 8-butlowe. Wybór rodzaju instalacji będzie miał wpływ na częstotliwość wymian butli gazowych. Należy to zestawić z zapotrzebowaniem na gaz. Im większa moc urządzenia i większe zużycie, tym wymiany w przypadku instalacji o mniejszej ilości butli będą częstsze.

Dla kogo jest to doskonałe rozwiązanie?

 • dla właścicieli istniejących obiektów, domów jednorodzinnych jako wygodny i efektywny podstawowy system zasilania systemu grzewczego z butli 33 kg.
 • dla prywatnych inwestorów i właścicieli nowych budynków jednorodzinnych, którzy oczekują na podłączenie do sieci gazu ziemnego ale z uwagi na utrudnienia techniczne lub wymogi formalne termin wykonania przyłącza gazowego opóźnia się lub jest jeszcze odległy. Dzięki temu można ogrzewać dom w okresie wykończeniowym inwestycji lub zaraz po wprowadzeniu się do niego,
 • dla małego biznesu - na przykład w gastronomii, żeby zachować ciągłość dostaw gazu dla urządzeń grzewczych i gastronomicznych urządzeń produkcyjnych zasilanych gazem,
 • dla średniego biznesu - gdzie gaz jako medium niezbędne do procesu produkcji musi być dostarczony w sposób ciągły, a brak jest możliwości wykonania przyłącza gazu ziemnego lub koszty instalacji zbiornika przydomowego są zbyt duże, np. lokalna fabryka okien,
 • dla rolnictwa - do podgrzewania bieżącej wody użytkowej do celów produkcji zwierzęcej, szczególnie w hodowli trzody chlewnej i bydła, do zasilania innych urządzeń w produkcji rolnej wymagających nieprzerwanych dostaw gazu, np. nagrzewnic i suszarni zboża,
 • dla deweloperów - jako podstawowa instalacja dostarczająca paliwo gazowe do celów centralnego ogrzewania, współpracująca z gazowymi kotłami grzewczymi w nowych budynkach, oraz jako instalacja zastępcza gdy z uwagi na utrudnienia techniczne lub wymogi formalne termin wykonania przyłącza gazowego opóźnia się lub jest jeszcze odległy,
 • dla instalatorów systemów grzewczych i sklepów z branży instalacyjnej jako doskonałe rozwiązanie dla ich klientów gwarantujące niezawodne i ciągłe dostarczanie gazu do ogrzewania i zasilania innych urządzeń gazowych.

Jakie są zalety instalacji butlowych?

Czy jest to rozwiązanie wygodne?

Użycie w zestawie automatycznego przełącznika gazu gwarantuje nieprzerwaną dostawę gazu z butli do odbiornika bez konieczności nagłego reagowania w przypadku jego zużycia. Za pomocą wskaźnika automat informuje użytkownika o bieżącym stanie pracy urządzenia.

Czy jest to rozwiązanie sprawdzone?

Nasi klienci korzystają z instalacji butlowych od ponad 20 lat. Rozwiązanie to jest jeszcze bardziej rozpowszechnione w zachodniej Europie, najwięcej we Włoszech czy w Niemczech. Producenci zdążyli już bardzo precyzyjnie dopracować swoje urządzenia i dostosować je do potrzeb użytkowników i wymagań aktualnych przepisów prawnych obowiązujących w wielu europejskich krajach.

Czy jest to rozwiązanie bezpieczne?

Instalacje butlowe GOK to armatura gazowa wykonana w bardzo wysokiej jakości, oparta na niemieckiej konstrukcji, testowana przez wiele lat w wielu krajach Europy i spełniająca wysokie wymagania norm naszych zachodnich sąsiadów, przez co również te które są stosowane w Polsce. Jakość materiałów zastosowanych do produkcji i precyzja wykonania gwarantują trwałość, niezawodność i bezpieczeństwo użytkowników.

 

Dobierz odpowiedni zestaw do swoich potrzeb:

Zestawy 2-butlowe 4 kg/h - podstawowe instalacje dla domu na butle 11 kg

Zestawy 2-butlowe 6 kg/h - podstawowe instalacje dla domu na butle 11 i 33 kg

Zestawy 4-butlowe 6 kg/h - standardowe instalacje dla domu na butle 11 i 33 kg

Zestawy 4-butlowe 10 kg/h - standardowe instalacje dla dużych urządzeń na butle 11 i 33 kg

Zestawy 6-butlowe 6 kg/h - rozbudowane instalacje dla domu na butle 33 kg

Zestawy 6-butlowe 10 kg/h - rozbudowane instalacje do zasilania urządzeń grzewczych i przemysłowych

Zestawy 8-butlowe 10 kg/h - rozbudowane instalacje do zasilania dużych urządzeń przemysłowych

 

Polecamy instalacje butlowe GOK!

Gwarantują komfort i bezpieczeństwo dla użytkowników gazu

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier) już od 2 000,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl