Kupuj Wartość zamówienia: 0,00 zł
Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Jak sprawdzić ile gazu zostało w butli?
Jak sprawdzić ile gazu zostało w butli?

Jednym z najważniejszych problemów użytkowników gazu w butlach jest kontrola bieżącej ilości tego paliwa. Wiemy, że najpopularniejsza butla przeznaczona do celów domowych ma pojemność 11 kg, ale nie jest przezroczysta. Jak więc kontrolować ilość gazu w butli, żeby nie zostać zaskoczonym brakiem gazu i przygotować się wcześniej do kolejnej wymiany butli? Jak dotąd było kilka sposobów na sprawdzanie zawartości gazu w butli.

Metoda określająca poziom gazu zgromadzonego w butli, czyli zawartości butli. Ma ona niestety tę wadę, że pozwala na określenie ilości gazu, ale nie odpowie na pytanie jak długo będziemy mogli korzystać z zawartości tej butli i kiedy trzeba będzie ją wymienić na pełną. Nominalne 11 kg gazu to około 80 % zawartości butli i swój pomiar musimy zaczynać od ok 3/4 wysokości butli, traktując tę zawartość jako 100%.

W ramach tej metody można znaleźć kilka rozwiązań ułatwiających jej przeprowadzenie. Jeszcze do niedawna dostępne były magnetyczne paski mocowane na płaszczu butli zmieniające kolor na wysokości poziomu gazu w butli. Niestety niezbyt sprawdziły się to praktyce. Były co prawda bardzo tanie w zakupie, ale nie dawały właściwej odpowiedzi na najważniejsze pytanie użytkowników: ile gazu jest w butli?

Dostępny w naszej ofercie wskaźnik poziomu gazu typu Level Check jest świetnym urządzeniem do pomiaru zawartości gazu w butlach. To profesjonalny wskaźnik poziomu gazu dokonujący pomiar za pomocą naddźwięku. Choć może być stosowany do wszystkich rodzajów butli gazowych, to dedykujemy go szczególnie do butli 33 kg. Ich większa pojemność i wysokość powyżej 1 metra umożliwia bardziej precyzyjną kontrolę ilości gazu niż w przypadku mniejszych pojemników ciśnieniowych.

Metoda określająca wagę zawartości butli jest dokładniejsza od poprzedniej, ponieważ o wiele łatwiej jest określić wagę zawartości butli niż poziom płynu w zamkniętym pojemniku. Najprostszym sposobem do jej przeprowadzenia jest doświadczenie użytkownika lub pracownika dostawcy gazu. Wiedząc, jak ciężka jest pusta butla co odczytujemy z tabliczki znamionowej możemy w przybliżeniu ocenić jej zawartość. Oczywiście lepiej jest zważyć butlę dokładnie.

Na rynku dostępną są różne wagi do 25-30 kg, dzięki którym będzie to możliwe, takie jak na przykład waga sprężynowa. Wyciągniecie jej sprężyny określa na miarce wskazówka odnosząc je do ciężaru zawieszonego na wadze przedmiotu. Jeśli będzie nim butla z gazem, to od razu mamy gotową odpowiedź.

W naszej ofercie jest też inne rozwiązanie, to waga do butli i aplikacja w smartfonie. To nowoczesny sposób na to, żeby wiedzieć dokładnie ile gazu znajduje się zarówno w pełnej butli, jak i na bieżąco podczas użytkowania. Zastosowanie takiego systemu możliwe jest nie tylko w domu dla butli zasilającej kuchenkę gazową, ale też wszędzie, gdzie jest taka potrzeba, na przykład w coraz bardziej popularnych kamperach i przyczepach kempingowych. Dzięki temu możemy na bieżąco śledzić poziom gazu i przewidywać jego zużycie oraz konieczność kolejnej wymiany butli w celu uzupełnienia paliwa.

A ty jak sprawdzasz ile gazu zostało w butli?

 

Chcesz wiedzieć więcej na temat wskaźników poziomu gazu?

Zadzwoń, by porozmawiać:

+48 604 59 26 25

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl