Kupuj Wartość zamówienia: 0,00 zł
Jak sprawdzić ile gazu zostało w butli?
Jak sprawdzić ile gazu zostało w butli?

Jednym z najważniejszych problemów użytkowników gazu w butlach jest kontrola bieżącej ilości tego paliwa. Wiemy, że najpopularniejsza butla przeznaczona do celów domowych ma pojemność 11 kg, ale nie jest przezroczysta. Jak więc kontrolować ilość gazu w butli, żeby nie zostać zaskoczonym brakiem gazu i przygotować się wcześniej do kolejnej wymiany butli? Jak dotąd było kilka sposobów na sprawdzanie zawartości gazu w butli.

Metoda określająca poziom gazu zgromadzonego w butli, czyli zawartości butli. Ma ona niestety tę wadę, że pozwala na określenie ilości gazu, ale nie odpowie na pytanie jak długo będziemy mogli korzystać z zawartości tej butli i kiedy trzeba będzie ją wymienić na pełną. Nominalne 11 kg gazu to około 80 % zawartości butli i swój pomiar musimy zaczynać od ok 3/4 wysokości butli, traktując tę zawartość jako 100%.

W ramach tej metody można znaleźć kilka rozwiązań ułatwiających jej przeprowadzenie. Jeszcze do niedawna dostępne były magnetyczne paski mocowane na płaszczu butli zmieniające kolor na wysokości poziomu gazu w butli. Niestety niezbyt sprawdziły się to praktyce. Były co prawda bardzo tanie w zakupie, ale nie dawały właściwej odpowiedzi na najważniejsze pytanie użytkowników: ile gazu jest w butli?

Metoda określająca wagę zawartości butli jest dokładna ponieważ łatwo jest określić wagę zawartości butli. Najprostszym sposobem do jej przeprowadzenia jest doświadczenie użytkownika lub pracownika dostawcy gazu. Wiedząc, jak ciężka jest pusta butla co odczytujemy z tabliczki znamionowej możemy w przybliżeniu ocenić jej zawartość. Oczywiście lepiej jest zważyć butlę dokładnie.

Na rynku dostępną są różne wagi do 25-30 kg, dzięki którym będzie to możliwe, takie jak na przykład waga sprężynowa. Wyciągniecie jej sprężyny określa na miarce wskazówka odnosząc je do ciężaru zawieszonego na wadze przedmiotu. Jeśli będzie nim butla z gazem, to od razu mamy gotową odpowiedź.

W naszej ofercie jest też inne rozwiązanie, to waga do butli i aplikacja w smartfonie. To nowoczesny sposób na to, żeby wiedzieć dokładnie ile gazu znajduje się zarówno w pełnej butli, jak i na bieżąco podczas użytkowania. Zastosowanie takiego systemu możliwe jest nie tylko w domu dla butli zasilającej kuchenkę gazową, ale też wszędzie, gdzie jest taka potrzeba, na przykład w coraz bardziej popularnych kamperach i przyczepach kempingowych. Dzięki temu możemy na bieżąco śledzić poziom gazu i przewidywać jego zużycie oraz konieczność kolejnej wymiany butli w celu uzupełnienia paliwa.

A ty jak sprawdzasz ile gazu zostało w butli?

 

Chcesz wiedzieć więcej na temat wskaźników poziomu gazu?

Zadzwoń, by porozmawiać:

+48 604 59 26 25

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl