Kupuj Wartość zamówienia: 0,00 zł

Instalacja 2-butlowa 6 kg/h + przejściówka + sygnalizator

zestaw instalacyjny 2-butlowy do butli 33 kg
Dostępność: duża ilość
czas dostawy: 2 dni
Cena: 1 195,00 zł 1195.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 971,54 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: GOK
Kod produktu: 0025

Opis produktu

Zestaw profesjonalnych akcesoriów gazowych do podłączenia butli z gazem płynny. Umożliwia on nieprzerwane zasilanie gazem płynnym z butli niewielkich odbiorników gazowych, takich jak kotły grzewcze w budynkach jednorodzinnych lub gazowe urządzenia gastronomiczne. W skład zestawu wchodzą:

1. Instalacja 2-butlowa GOK

Reduktor ciśnienia, który można przyłączyć do butli z gazem płynnym oraz do zbiorników o przyłączu do butli 33 kg. Reguluje on ciśnienie wejściowe do 37 mbar lub 50 mbar ciśnienia wyjściowego.

Jeżeli na skutek nieprawidłowości technicznych np. oblodzenie, zanieczyszczenia lub osady gazów zostałaby przekroczona wartość zadana reduktora, to nadmierne ciśnienie zostanie odprowadzone poprzez wbudowany wydmuchowy zawór bezpieczeństwa (PRV). Bezpiecznik ten zapobiega uszkodzeniu urządzeń-odbiorników, chroniąc przed działaniem wysokiego ciśnienia.

Dane techniczne reduktora:

 • znamionowe ciśnienie wyjścia pa: 37 mbar lub 50 mbar - regulowane zgodnie z rodzajem odbiornika
 • przepływ znamionowy: podstawowy 6 kg/h lub większy w zależności od wykonania
 • znamionowe ciśnienie zadziałania PRV: 100 mbar przy pa=37 mbar lub 130 przy pa=50 mbar
 • przyłącze na wejściu: przyłącze do dużych butli wg. DIN 477
 • przyłącze na wyjście: G 1/2LH (gwint 1/2 cala lewy) wg. DIN 8542

Automatyczny przełącznik gazu AUV, który jest przeznaczony do używania w instalacjach zasilających gazem płynnym w połączeniu z reduktorem II-go stopnia o nominalnym ciśnieniu wyjściowym pa= 37 mbar lub pa=50 mbar. Przełącznik gwarantuje stałe zasilanie urządzeń gazem płynnym dzięki automatycznemu przełączaniu pomiędzy butlami podłączonymi za pomocą węży po obu stronach urządzenia.

Po podłączeniu butli do urządzenia użytkownik wybiera jedną stronę z butlami jako stronę "pracy", a drugą, jako stronę "rezerwy".

W momencie, gdy ciśnienie w butlach po stronie "pracy" spadnie poniżej wartości 0,6-0,8 bar, dalsze zasilanie następuje z butli po stronie "rezerwy". Zasilanie następuje nadal, należy jednak odłączyć puste butle i podłączyć w to miejsce butle pełne z gazem. Po wykonaniu tej czynności, dotychczasowe butle rezerwowe stanowią podstawowe zasilanie, natomiast butle nowo podłączone są "rezerwą".

W związku z tym należy ręcznie przełączyć wskaźnik przełącznika automatycznego w kierunku aktualnie opróżnianych butli, aby przygotować wskaźnik urządzenia na automatyczną zmianę w momencie całkowitego opróżnienia butli.

Automatyczny przełącznik typu AUV odpowiada podstawowym wymaganiom DIN EN 13786 stawianym urządzeniom służącym do zasilania gazem płynnym.

Dane techniczne przełącznika:

 • zakres temperatury: -20 st.C +50 st.C
 • maksymalne dopuszczalne ciśnienie: PS 16 bar
 • ciśnienie na wejściu: 1,5 do 16 bar
 • nominalne ciśnienie wyjściowe: 1,0 bar
 • przepływ: 6 kg/h
 • ciśnienie wyjściowe min/max: 0,5 do 1,2 bar
 • środki pracy: propan (faza gazowa) zgodnie z DIN 51622/ DIN EN 589/ DIN EN 13786

2. Przejściówka nakrętka G 1/2 lewy x prawy gwint G 1/2

Złączka przejściowa zmienia lewy gwint reduktora stosowanego w instalacjach butlowych GOK na prawy gwint, przez co ułatwia jego podłączenie z odbiornikiem.

3. Sygnalizator IB-01 do instalacji butlowych

Sygnalizator IB-01 to zewnętrzny wskaźnik kierunku poboru gazu z baterii butli. Za pomocą kolorowych diod informuje o trybie pracy instalacji butlowej GOK. Dedykowany jest do współpracy z przełącznikiem gazu typu AUV i reduktorami o przepustowości 4 i 6 kg/h.

Kiedy warto go zastosować?

Dzięki temu urządzeniu za pomocą długiego na 6 m przewodu możemy wyprowadzić sygnał z instalacji butlowej informujący o zmianie kierunku poboru gazu. Umieszczając sygnalizator w pomieszczeniu, w którym częściej przebywamy, na przykład przedsionku domu jednorodzinnego lub kuchni w lokalu gastronomicznym, szybciej dowiemy się o konieczności wymiany butli na pełne.

Podstawowe cechy urządzenia to:

 • posiada niezależne zasilane z własnych baterii,
 • przewód o długości 6m,
 • prosty w obsłudze i niezawodny,
 • polski producent,
 • certyfikat CE.

 

Produkt podstawowy + elementy składowe zestawu:

Dostępne produkty podobne lub powiązane

Masz pytanie na temat tego produktu?

Zadzwoń, by porozmawiać:

tel. +48 604 59 26 25

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl