Kupuj Wartość zamówienia: 0,00 zł
Odpowiedzi na kilka pytań o instalacje butlowe
Odpowiedzi na kilka pytań o instalacje butlowe

Bardzo często otrzymujemy e-maile lub pytania pojawiające się w bezpośrednich rozmowach z naszymi klientami o możliwości, wymagania i specyfiką działania instalacji butlowych. Niedawny e-mail od naszej Klientki zawierał dokładnie wszystkie pytania, na które najczęściej odpowiadamy. Stąd cytujemy go w całości wraz z naszą odpowiedzią.

Te informację na pewno przydadzą się nie tylko w wyjaśnieniu zasad działania naszych produktów, ale też wyjaśnieniu naszej oferty.

 

Dzień dobry,

niedawno zakupiliśmy domek wolnostojący (122 m2 z garażem i kotłownią) i niestety musimy jeszcze czekać na podciągnięcie gazu ziemnego - co ma nastąpić do końca tego roku. W związku z tym potrzebujemy innego źródła, za pomocą którego ogrzejemy dom w trakcie remontu. Została nam doradzona instalacja kompaktowa na butle 33 kg. W związku z tym bardzo proszę o informacje:

1) Przede wszystkim, czy obsługują Państwo teren podwarszawski?

2) Jak to wygląda od strony technicznej - ktoś z Państwa firmy przyjeżdża i instaluje nam tę instalację z butlami? podłącza do pieca? Czy to jest na tyle "proste", że Klient robi to sam?

3) Czy tę instalację można podłączyć do każdego pieca? my mamy Broetje WBS 22

4) Ile butli poleciłby Pan na taki metraż domku, tak aby butle trzeba było wymieniać nie częściej jak raz na tydzień (a może wystarczą na dłużej?)

5) Jakie są koszty całej instalacji, dostaw, poszczególnych butli

6) Czy podpisujemy jakąś umowę? jeśli tak to na jaki okres?

 

Nasza odpowiedź w takim przypadku musiała zawierać kilka ważnych informacji. Oto ona:

 

Dzień dobry Pani,

dziękujemy za zainteresowanie tematem instalacji butlowych. Jest to rzeczywiście alternatywa dla ogrzewania gazem ziemnym, choć dla niektórych użytkowników tylko na krótki czas :) W sytuacji budowy lub remontu domu jednorodzinnego okres oczekiwania na podłączenie gazu ziemnego można wykorzystać i ogrzewać gazem płynnym z butli.

1. Jeśli chodzi o nas, jesteśmy dostawcą gotowego rozwiązania w sensie sprzętu. Co to znaczy? Dostarczamy gotową, odpowiednio dobraną pod kątem wymagań klienta instalację butlową. Jest to zastaw urządzeń i akcesoriów do bezpiecznego podłączenia butli gazowych. Asortyment wysyłamy pod dowolny adres na terenie całego kraju kurierem w ciągu 1-2 dni.

2. Nie wykonujemy usługi podłączenia, jednak taką usługę może zrobić każdy hydraulik-instalator z uprawnieniami gazowymi. Późniejsze dostawy gazu przeprowadza zazwyczaj wybrany lokalny dystrybutor. Ważne, żeby zagwarantował dostawę czystego propanu w butli.

Samo podłączenie jest bardzo proste i można to zrobić do dowolnego pieca. Kocioł gazowy musi mieć tylko zmienioną dyszę na gaz płynny. Dla pieca o mocy 22 kW proponuję instalację z reduktorem o przepustowości 6 kg/h. Taka przepustowość reduktora wystarczy do odbiornika gazu o takiej mocy. Ilość butli użytych w baterii zależy od tego, jakie duże ma być chwilowe lub okresowe odparowanie gazu oraz od tego, jak często dostawca może dostarczać gaz. Dlatego proponuję wersję 4-butlową.

3. W takim układzie dwie butle są wykorzystywane do zasilania, pozostałe pozostałe dwie butle są rezerwą. Gdy gaz wyczerpie z dwóch pierwszych butli, wtedy automat przełączy kierunek poboru gazu na rezerwowe butle i wskaże użytkownikowi taką zmianę. Instalację można podłączyć do dowolnego kotła gazowego pod warunkiem doboru parametrów reduktora do mocy i zapotrzebowania odbiornika na gaz.

4. Ilość zużycia gazu zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od wielkości budynku, jego wieku sposobu zabezpieczenia termicznego, na pewno budynek nowy będzie wymagał "wygrzania", czy "wysuszenia" po budowie. Poza tym podczas prac wykończeniowych nie trzeba grzać pełną mocą grzewczą. Dlatego trudno jest przyjąć stałą ilość zużycia gazu, ponieważ zależy ona od wielu czynników. W tym względzie odnoszę do poprzedniego artykułu na naszym blogu: https://www.ekogaz.com/co-wplywa-na-koszty-ogrzewania-domu-gazem-plynnym.

5. Ceny instalacji butlowych są podane na naszej stronie. Tutaj znajduje się link do proponowanej przez nas wersji: https://www.ekogaz.com/instalacja-4-butlowa-6-kgh.

6. Co do dostaw gazu, to na pewno lokalny dostawca będzie zainteresowany współpracą :) Zazwyczaj nie wymaga ona podpisywania umowy. Może uda się Pani wynegocjować przekazanie bezpłatne butli na czas dokonywania zakupu gazu? Powszechnie stosowanym rozwiązaniem jest kaucja za butle. Zazwyczaj na poziomie 200-300 zł/ 1 butlę 33 kg, ale zazwyczaj jest ona w pełni zwrotna po oddaniu butli.

Podsumowanie:

Na pewno zastosowanie systemu ogrzewania za pomocą butli i instalacji butlowej jest łatwiejsze i tańsze od ogrzewania gazem ze zbiornika przydomowego. Nie są to wymagane żadne formalności i nie wymaga to organizacji całego skomplikowanego przedsięwzięcia. W sytuacji konieczności podłączenia „na chwilę” jest to idealne rozwiązanie.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier) już od 2 000,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl